راهکارهایی برای حفظ جمع خانوادگی در تمام سال

1394/4/7 سرای کودک

در فصل بهار فرصت های مناسبی برای تفریح و گردش بیرون از خانه وجود دارد. در این فصل بعد از گذراتدن یک زمستان سرد شرایطی فراهم می شود که خانواده بطور دسته جمعی بیرون رفته و با هم وقت بگذرانند.

در واقع هیچ زمانی برای ایجاد و حفظ رابطه خانوادگی بین والدین و بچه ها بد نیست. مشکل اکثر خانواده ها نداشتن گزینه و انتخاب مناسب برای با هم بودن است. بدون برنامه مشخص بیشتر خانواده ها در یک اتاق وقت و در کنار هم وقت می گذرانند در حالی که پدر مشغول تماشای تلویزیون می باشد، بچه ها با گوشی و یا Tablet بازی می کنند و مادر مشغول مطالعه مجله است. کلید روابط خانوادگی این است که سردر گمی و حواس پرتی را کنار گذاشته و اوقات خوبی را با هم بگذرانید. مهم نیست چه کاری انجام می دهید، مهم با هم بودن است.

ایده های زیر به اعضای خانواده این شانس را می دهد که روی روابط خود با یکدیگر کار کنند. به منظور ایجاد خلاقیت، این ایده ها فصول را به دو قسمت تقسیم کرده است تا به شما بگوید که فرقی نمی کند چه فصلی از سال باشد، شما می توانید فعالیتهای گوناگونی را با اعضای خانواده و در کنار هم انجام دهید.

گردش آخر هفته

گاهی زندگی روتین و روزمره برای یک خانواده مشکل است. هر یک از اعضا مشغول درس خواندن، شغل روزانه، و سایر فعالیتهای تکراری و روزانه خود است و فراموش می کند با افرادی که در زندگی او مهمترین هستند، وقت بگذراند. یک گردش آخر هفته، راهی ساده وکوتاه است برای اینکه اعضای خانواده به دور از سردرگمی های روزانه و تکراری، وقت خوبی را با یکدیگر بگذرانند. خوبی این ایده در این است که می توان برحسب شرایط آن تغییر داد. مثلا در زمستان یک کلبه چوبی اجاره کرد، در تابستان به طبیعت رفته و چادر زد و یا در پاییز به کنار دریا رفته و با هم وقت گذراند. هیچ مانعی برای گذراندن آخر هفته با خانواده وجود ندارد.

پروژه های داخل منزل

انجام دادن یک پروژه راه خوبی برای تمرین کار گروهی بین اعضای خانواده است. هر یک از اعضای خانواده در این پروژه نقشی را ایفا می کند و می تواند احساسات خود را با سایر اعضای خانواده به اشتراک گذاشته، و در نهایت از اینکه در خانه ای که با هم شریک هستید، کار مشترکی را انجام داده اید به خود بالیده و مباهات کنید. این کار می تواند به سادگی ایجاد هوای تازه در منزل باشد (وقتی که در پاییز کسالت و بد اخلاقی بر فضای خانه حاکم شده) و یا می تواند کمی پیچیده تر باشد مانند باز سازی یکی از اتاقهای خانه. کاری که شما انجام می دهید، این است که به هریک از اعضا نقشی را محول می کنید و خانواده را مانند یک گروه دور هم جمع کرده و پروژه ای را به اتمام می رسانید.

پیوستن به رویدادهای اجتماعی

هر شهری به ساکنین خود این شانس را می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده، یکدیگر را بشناسند و در فعالیتهای اجتماعی کارهای خوبی برای همشهریان خود انجام دهند. خواه به یک گردش بیرون از شهر دسته جمعی بروید ویا اینکه در یک موسسه خیریه فعالیت کنید، به شما در ایجاد روابط خانوادگی نزدیک و داشتن احساس مشترک کمک می کند، و همچنین با افرادی که در نزدیکی شما هستند آشنا می شوید.

فعال باشید

زندگی روزمره گاهی موجب خستگی، کسالت و فشار عصبی می شود. در این شرایط یک پیاده روی ساده، شرکت در فعالیتهای ورزشی، و یا شرکت در کارهای گروهی می تواند موجب آرامش شما شده و کمک می کند تا با انرژی بیشتری به فعالیتهای روزانه خود بپردازید. اجازه ندهید روزمرگی بین شما و خانواده تان فاصله ایجاد کند.

هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام سرای کودک پیگرد قانونی دارد.

5 0
مهناز   1394/8/26 15:24:08

بسیار عالی و آموزنده بود