چگونه والدین همراه بهتری باشیم؟

1394/3/20 سرای کودک

هر پدر و مادری دوست دارد شاهد موفقیت فرزند خود درورزش و یا سایر فعالیتهای او باشد. اکثر بچه ها تصمیم می گیرند یک یا چند ورزش را به عنوان فعالیت بعد از مدرسه و یا در تعطیلات تابستان دنبال کنند. متاسفانه همه ما داستانهای وحشتناکی را شنیده ایم که برخی والدین وقتی کارها برای فرزندشان خوب پیش نمی رود از کنار زمین بازی، روی مبل خانه و یا در محل کارشان بر سر فرزندشان فریاد می زنند و خیلی زود از فرزند خود اظهار نا امیدی می کنند.

ورزش نوباوگان و جوانان بدین معنی است که قابلیتهای اجتماعی و فیزیکی فرزند شما را در طی رشد بالا ببرد. وظیفه شما به عنوان والدین اینست که به کودک خود صرف نظر از نتیجه کار، کمک کرده و همراه او باشید. اگر شما به هنگام تماشای بازی ورزشی فرزند خود احساس رقابت دارید، شاید این راهنمایی ها بتواند به شما کمک کند تا به عنوان والدین رفتاری داشته باشید که به ایجاد اطمینان و موفقیت درفرزند ورزشکارتان کمک کند.

اعتقاد و اطمینان آنها را بالا ببرید

وقتی کودک شما در یک زمینه اطمینان دارد، به موفقیت نزدیکتر است. اعتقاد و موفقیت در ورزش می تواند سایر جنبه های زندگی آنها را نیز به خوبی به یکدیگر متصل سازد. همچنین فقدان اعتقاد، فشار زیاد و یاس و ناامیدی می تواند تاثیر منفی بسیاری در زندگی آنها بگذارد. شما می توانید اطمینان آنها از طریق شناساندن باورها، تردیدها و انتطاراتی که در پس  باورهایشان وجود دارد، بالا برده و به موفقیت آنها کمک کنید. آنها را به داشتن چشم انداز مثبت تشویق کنید، به آنها برای تمرین بیشتر کمک کنید، و به آنها اطمینان دهید که انتظاردارید از فعالیتهایشان لذت ببرند. مشارکت مهمتر از برد و باخت است.

به آنها برای رویارویی با ترس کمک کنید

هر شخصی از شکست می ترسد. هیچکس از شکست در یک امتحان لذت نمی برد و همه نگران از دست دادن کار خود هستند. کودکان شما نیز از باخت در رشته خود می ترسند و نگران این هستند که در نظر شما یک بازنده باشند. به فرزند خود بیاموزید که بیشتر از اینکه به تفکرات و توقعات دیگران اهمیت دهند، به خواسته ها و اهداف خود از ورزشی که انجام می دهند بیندیشند.

فهمیدن و پذیرفتن دستورات و وظایف مختلف

یکی از مهمترین فاکتورهایی که شما باید بپذیرید این است که وظایف کودک شما در ورزش متفاوت از وظایف و دستورات شما است. مهمترین دستور کاری که در فعالیتهای ورزشی کودک شما وجود دارد، اهداف شخصی او می باشد. خواه کودک شما بخواهد با دوستان خود باشد، در یک گروه اجتماعی بزرگ شود ، و یا از نظر فیزیکی فعال باشد. هر آنچه او می خواهد باید مورد تمرکز واقع شود. با کودک خود در مورد نتایج حاصل برای یک شرکت کننده صحبت کنید، آنها از چه چیزی در ورزش لذت می برند، چه مسائلی برای آنها مهمتر از هر چیز است. برنامه او را بپذیرید و او را تشویق نمایید.

به مربی اجازه دهید مربیگری کند

این امری طبیعی است که وقتی فکر می کنید از استعداد فرزندتان در تیم استفاده نمی شود دچار ناامیدی شوید. اما تا زمانی که شما در زمینه آن ورزش مدرک نداشته باشید، اطلاعات شما در حد مربی نخواهد بود و نمی توانید قضاوت کنید. یادبگیرید که در ورزش فرزند خود یک تماشاگر بوده و در زمانی که شانسی برای او وجود دارد تشویق نمایید. اگر می خواهید، با مربی در مورد فلسفه تصمیمات او و نیز مسائلی که در هنگام بازی کودک شما را تحت فشار قرار می دهد صحبت کنید. این کار به شما کمک می کند تا ارتباط بهتری با کودک خود در مورد ورزش برقرار کنید.

کودک شما به طور ذاتی به دنبال تایید شما می باشد. بدترین کاری که شما می توانید انجام دهید، این است که به خاطر نتیجه آوردن در رشته ورزشی به کودک خود فشار آورید. کودک خود را تشویق کنید تا روی اهداف شخصی خود تمرکز نموده و به آنها کمک کنید تا این اهداف را دنبال نماید. فرزند شما در طولانی مدت مزایا را جمع آوری خواهد کرد، ایجاد موفقیت و باور که در سایر جنبه های زندگی نیز به درد او خواهد خورد.  

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام سرای کودک پیگرد قانونی دارد.