3 راه برای برنامه ریزی فعالیتهای خانوادگی

1394/2/8 سرای کودک

شغل ،مدرسه و سایر فعالیتهای روزانه و تکراری، اعضای خانواده را در مسیرهای مختلفی قرار می دهد. تلاش برای با هم بودن، مانند جمع کردن یک گروه، گربه بازیگوش می باشد. سازماندهی کودکان، نیازمند اراده بوده و همکاری وتعهد همه اعضای خانواده را می طلبد. در اینجا تعدادی راهکار ارائه می شود تا به شما در برنامه ریزی برای با هم بودن خانواده کمک نماید.

  1. قرارهای خانوادگی

این خوب است که در روزهای مشخصی از هفته خانواده دور هم جمع شده و در مورد رویدادهای که برای هر یک از اعضای خانواده پیش آمده است با یکدیگر گفتگو نمایند. بهترین و بدترین رویدادهفته شما چه بوده است؟ تخصیص دادن این زمان مشخص برای با هم بودن نه تنها خانواده را به یکدیگر نزدیک می کند بلکه  یک مکان امن برای فرزندان ایجاد می کند تا نگرانی های خود را مطرح کنند.

  1. تقویم خانوادگی

یک تقویم بزرگ برای همه اعضای خانواده داشته باشید که درمعرض دید همه و شامل فعالیتهای فوق برنامه، بعد از فعالیتهای روزمره مانند مدرسه، کار، قرارهای روزانه و ...  باشد.این کار باعث گسترش روابط در قرارهای خانواده شده و افراد خانواده میتوانند درباره مسائل مختلفی از جمله ورزش، نحوه انجام کارها و ... بایکدیگر مشورت نمایند. این یک روش مفید در ایجاد علاقه مندی در کودکان و والدین به یکدیگر بوده و حس مفید بودن را در آنها ایجاد می کند.

  1. برنامه ریزی فعالیتهای منظم خانوادگی

هر شخص باید یک پیشنهاد برای کجا و چگونه با هم بودن خانواده مطرح نماید. مشخص نمایید بهترین زمان برای با هم بودن چه روزی می باشد و آن را در تقویم خانواده علامت بگذارید. رفتن به سینما، رفتن به پیک نیک، دیدن یک فیلم خوب در خانه، رفتن به پارک و فعالیتهایی از این قبیل می تواند برای با هم بودن خوب و مناسب باشد. داشتن یک کلاس تفریحی در آخر هفته نیز گزینه خوبی است.

به یاد داشته باشید خانواده ای که با یکدیگر بازی و تفریح می کنند در کنارهم می مانند و به موهبت عشق و محبت در طول زندگی دست می یابند.

هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام سایت سرای کودک پیگرد قانونی دارد.